Skoči na glavno vsebino

POMLADNA (Feri Lainšček)

Rad bi šel k škratom
iz Širne Poljane,
ki s prvimi zvončki
budijo zaspane.

Saj sonce se zopet
globoko priklanja,
konec je mraza
in zimskega spanja.

Iz sodov nebeških
pomlad se razliva,
živ je že travnik
in plodna bo njiva.

Lepe so barve,
ki Jurij jih nosi,
še lepši so glasi,
ki vetrc jih trosi.

Zadnja dva tedna smo Zajčki med nas klicali pomlad. Pekli smo ptičke, poslušali pravljice na dano temo, ter slikali pomlad na travniku. Slednjo pa smo se odpravili tudi iskat. Prepoznavali smo znanilce pomladi, se naučili novo pesem, telovadili v telovadnici in na prostem, si izdelali obešanke za naše mamice, ter si okrasili lončke, v katere smo na prvi pomladni dan posejali semena rož.

ZDAJ PA VESELI VZKLIKAMO: “JUHUHU, POMLAD JE TU!”

Za vrtec pripravili, Brigita, Petra in NIna

Dostopnost