Skoči na glavno vsebino

Nedolgo nazaj je sneg pobelil travnike in okolico vrtca v Dolenji Trebuši in s tem pticam otežil iskanje hrane. Večkrat smo jim v krmilnico nasuli zrnja in jih opazovali skozi okno. Ugotavljali smo zakaj babica Zima še ne želi oditi, saj vsi že nestrpno pričakujemo pomladno otoplitev.

Nato pa smo prejeli pismo, v katerem nas je deklica Pomlad prosila za pomoč. Izgubila je namreč košarico s cvetjem in čarobno paličico, s katero bi pričarala pomladno idilo. Seveda smo ji z veseljem priskočili na pomoč. Najprej smo prebrali zgodbico o zaljubljenem zvončku in si ogledali ilustracije iz knjige na velikem platnu ter spoznavali, kateri so prvi znanilci pomladi. Nato rešili nekaj pomladnih ugank, potem pa se odpravili na sprehod in iskali izgubljeno košarico. Našli smo jo in deklici Pomlad s čaranjem in izdelovanjem papirnatih rož, ptic in slikanjem cvetočih travnikov, pomagali v igralnici pričarati pomladno dekoracijo.

Upamo, da je čarovnija uspela in da se je tokrat babica Zima zares poslovila.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Alenka in Lea

Dostopnost