Skoči na glavno vsebino

Danes je bil za Pikapolonice poseben dan, še posebej za Olivijo, saj nas je obiskala njena mamica. S pravljico Mali krojački nas je popeljala v svet šiviljstva. Spotoma nam je razkazala njeno škatlo s pripomočki za šivanje, kjer so bile različne škarje, šivanke, naprstniki, sukanci in še marsikaj bi se našlo. S seboj je prinesla tudi šivalni stroj, ki se je zdel otrokom še posebej zanimiv. Spoznali smo cel postopek šivanja: od kroja, prerisovanja na blago, rezanja in nazadnje šivanja. Iz že izrezanih kosov blaga je pod spretnimi prsti Olivijine mamice nastala račka, ampak ne samo ena. Naša igralnica je od danes bogatejša za dve rački, ki so jih otroci napolnili s polnilom, in eno ročno lutko, prav tako račko. Za konec pa nam je Olivijina mamica prebrala še pravljico o Krojačku Hlačku.

Mama Melita nam je polepšala dopoldan v vrtcu, zato se ji za obisk najlepše zahvaljujemo.

Za Pikapolonice, Silvana in Polona

 

Dostopnost