Skoči na glavno vsebino

V sredo, 25. aprila 2018 smo imeli Mucki krajši  izlet do bližnje kmetije. Kmetijo sta nam razkazala starša naših dvojčkov v skupini – Marjete in Andreja.  Ko smo prišli do kmetije, smo se najprej malo poigrali, saj smo zagledali veliko ponudbo pestrih igrač. Nato pa smo bili povabljeni h kokošnjaku, kjer smo si z veseljem ogledali njihove kokoške, ravno pri hranjenju. Otroci so opazili, da imajo kokoške dve nogici, tako kot ljudje. Nato sta nas Andrej in Marjeta popeljala do hleva in nam skupaj z mamico in očkom razkazala še kravice. Še posebej dobro smo imeli čast si ogledali najmlajšega člana v hlevu – telička, ki nam ga je pripeljal oče Gašper, da smo ga lahko pobožali. Na koncu smo poskušali k sebi priklicati še njihove mucke, vendar nas te niso najbolj ubogale in smo jih opazovali samo od daleč.

Po ogledu Feltrinove kmetije smo bili deležni še prav posebne pogostitve. Posladkali smo se s sokom in piškoti.

Zahvaljujemo se družini Feltrin, da so nam omogočili in razkazali ogled kmetije.

Za vrtec Šentviška Gora, skupina Mucki, Veronika in Tamara

                                          

                                          

                                          

Dostopnost