Skoči na glavno vsebino

Prejšnji teden smo v Pikapolonicah skozi pravljice in igro spoznavali lastnosti vode. Vse kar smo novega izvedeli, smo še sami preverili. Sedaj vsi vemo, da je voda brez barve okusa in vonja. No, skoraj vsi… nekateri še vedno trdijo, da voda diši. Lutkovna igrica o Parici, Tekočinici in Ledenki je govorila o različnih agregatnih stanjih vode. Ker se nam je zdelo vse to skoraj nemogoče, je bil potreben tudi praktičen eksperiment. Vodo smo segreli do vretja in pri tem opazovali paro, ki se je dvigala v zrak. Nato smo ledene kocke segrevali v rokah in videli, da se talijo. Tako smo lahko potrdili trditev o treh agregatnih stanjih vode. Naredili smo še veliko drugih poizkusov, najbolj pa so otroci prav gotovo uživali pri lovljenju ribic, igranju z milnico in pri tuhtanju kako bi dobili igračko iz ledu. Da se je z vodo res zabavno igrati, vam bodo prav gotovo potrdili tudi vaši otroci. Le povprašajte jih.

Za Pikapolonice, Silvana in Polona

 

 

 

Dostopnost