Skoči na glavno vsebino

Nekaj pogumnih medvedkov se je v petek pozno popoldan zbralo, da bi noč prespali v vrtcu. Najprej smo prebrali zgodbico Palačinkarna. Le-ta govori o lisjačku Petru, ki je prodajal palačinke, da bi zaslužil za novo streho, ki je bila dotrajana. Otroci so se strinjali, da pred spanjem izdelamo še papirnatega lisjaka. In ravno, ko smo ga dokončali, se je zgodilo nekaj nepričakovanega. Prejeli smo pismo, v katerem nam je lisjaček Peter sporočil, da je skozi luknjo v žepu svojega plašča izgubil ves prislužen denar. Ker je bil pismu priložen zemljevid, na njem pa zarisana pot po kateri je hodil, smo se odločili, da mu raje pomagamo poiskati izgubljene gozdne evre, kot pa, da se takoj odpravimo spat. Pravo pot smo iskali z reševanjem ugank in tako poiskali veliko izgubljenega denarja. Povsod so viseli plakati, ki so nas vabili na najboljše palačinke za najhujšo lakoto. Med tem se je že znočilo in pot smo si morali osvetljevati s svetilkami. Po zadnjem rešenem namigu smo ubrali pravo pot in prispeli do napisa PALAČINKARNA ter hiške lisjačka Petra, ki nam je postregel slastne palačinke. Mi pa smo mu izročili najdene gozdne evre. Na naše presenečenje so se v bližini zadrževale še druge gozdne živali, ki so plesale in se družile ob tabornem ognju. Malce utrujeni, pa vendar še dovolj pri močeh, da smo lahko obujali vse doživeto, smo se vrnili v vrtec in utonili v miren spanec. Vsem gozdnim živalim se še enkrat zahvaljujemo za prelepo dogodivščino, ki je ne bomo zlahka pozabili.

Za vrtec Dolenja Trebuša: Alenka in Lea

Dostopnost