Skoči na glavno vsebino

Že zjutraj smo prejeli obvestilo, da nas nekdo čaka pri reki Idrijci. Vsi nestrpni smo pojedli malico in se brž odpravili iz vrtca Dolenja Trebuša proti mestu srečanja, kjer so nas prijazno pozdravili trije ribiči. Enega izmed smo takoj prepoznali. Bil je tata od Karin in Leona. Na produ ob reki smo z zanimanjem poslušali njegovo razlago, kaj mora ribič vedeti in znati, preden se odpravi lovit ribe. Predstavil nam je osnovno ribiško opremo in nam dovolil, da smo se tudi sami preizkusili v metanju trnka v vodo. Večkrat je poudaril, da moramo skrbeti za naravo in ohraniti vodo čisto, saj bomo le tako ohranili življenje v njej. Slovenija je majhna a vodnata dežela in zavedamo se, da ponuja veliko možnosti za raziskovanje vodnega življa. Izvedeli smo veliko novega, zato so zaslužni tata Vasja in njegova prijatelja ribiča, ki se jim še enkrat zahvaljujemo za prijetno preživet dopoldan.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Alenka in Lea

Dostopnost