Skoči na glavno vsebino

Mostarski cici planinci smo sončen septembrski popoldan izkoristili za uvodni planinski izlet. Kot se za uvod spodobi, je bil to krajši in lažji izlet. Otroke najprej učimo varne hoje, spoštljivega odnosa do narave in vzpodbujamo k opazovanju narave in kako jo doživljati z vsemi možnimi čuti.
Pot ni bila dolga, le mi smo jo naredili dolgo. Ob zanimivostih smo se ustavljali in opazovali, se pogovarjali, peli, poslušali. Na polovici poti je sledila malica in počitek. Iz nahrbtnika smo potegnili vse dobrote in si povrnili izgubljeno energijo. Pobrskali smo tudi po mojem velikem nahrbtniku in spoznali vse, kar potrebuje mladi planinec, ko gre na izlet.
Ob povratku smo ugotavljali, da je bil izlet zelo lahek in da nismo skoraj nič utrujeni. Zaključek – naslednji izlet mora biti daljši, težji in bolj razgiban, zato že vem kam bomo šli, da doživimo novo planinsko pustolovščino.

Pripravila, Katarina Uršič

Dostopnost