Skoči na glavno vsebino

V nedeljo, na zadnji septembrski dan, smo se podali na pohod, ki je bil hkrati tudi 3. planinski izlet za planince. Naš namen je bil poiskati palačinkarno lisjaka Petra, ki nas je povabil k nakupu palačink z marmelado, saj mu bomo tako pomagali kupiti novo streho in zimski plašč, ki ju nujno potrebuje pred zimo.

Zbrali smo se na Pečinah  in se razveselili tudi starejših bratov in sester ter nekaterih dedkov in babic. Lisjaku se je javil tudi pomočnik, ki je pot do palačinkarne označil z velikimi rdečimi jabolki. Tako smo po dveh urah hoje zagledali prodajalno. Izvlekli smo denarnice z gozdnimi evri, ki smo jih izdelali v vrtcu. Pa nam je lisjak povedal, da mu je palačink ravnokar zmanjkalo, zato smo naročali  male in velike kruhke z jabolčno marmelado po 3, oziroma 6 gozdnih evrov. Bilo je slastno, kar so potrdili vsi udeleženci.

Tako podprti z lisjakovo in svojo malico smo premagali še zadnji del krožne poti do Pečin in v zadnjih sončnih žarkih naredili še skupno spominsko fotografijo.

Večini bo izlet ostal v lepem spominu tudi zato, ker so po tej poti hodili prvič.

Za vrtec Šentviška Gora, Stanislava Črv

 

Dostopnost