Teden otroka je bil v letošnjem šolskem letu namenjen temu, da nas opomni,da je prosti čas, pomemben za naše otroke. V prostem času imajo otroci možnost izživeti domišljijo, pustiti ustvarjalnosti prosto pot in napolniti srčke z dobro voljo. Žabice so dopoldneve namenile igri na tak in drugačen način. V skupini so imeli dva nova šotora, ki sta se iz hiše spremenila v čolna, zdravstveni dom, vrtec, Indijansko naselje ali pa otroke popeljala na počitnice k morju. V skupini pa so nas obiskali tudi šolarji, ki so mlajšim sovrstnikom prebrali pravljico, saj je to en izmed načinov, kako “ta veliki” šolarji preživljajo svoj prosti čas. Zgodba o prijateljstvu  je oživela tudi s pomočjo knjižnjičarke Maje, ki je v tem posebnem tednu Žabice presenetila s pravljico. Pomembno je, da se odrasli zavedamo, da igra otrokom pomeni veliko in da skozi igro gradijo svojo osebnost, samozavest, pridobivajo veščine sodelovanja in postavljajo temelje za nove izzive.

IGRA JE BOLJ ZDRAVA OD MLEKA, IGRA JE BOLJ SVEŽA OD VODE,

IGRA JE ZA OTROKE NAJLEPŠI DAR SVOBODE.
za Žabice, Špela Krivec