Skoči na glavno vsebino

Ta teden je bil v Pikapolonicah prav pravljičen, in sicer smo ga posvetili muci Copatarici. Najprej smo jo spoznavali ob poslušanju pravljice in skozi opazovanje ilustracij. Nekega dne pa… Sončen dan nas je kar klical na prosto in ker se nam je preveč mudilo na sprehod, nismo pospravili copat. Nismo še bili daleč, ko smo se spomnili, da smo na nekaj pozabili in se vrnili v vrtec. Ampak muca Copatarica nas je prehitela in nam odnesla copate. Vsi nesrečni smo jo odšli iskat. Kot otroci v pravljici, smo tudi mi hodili po rosni travi, le da nismo bili bosi. Opazovali smo okolico in v travi opazili sledi, ki so nas vodile do lesene hiške. Na hiški je visel napis Muca Copatarica in pred hiško nas je že čakala prav ona. Eni navdušeni, drugi pa bolj prestrašeni, smo jo pozdravili. Lepo nas je sprejela in nam povedala, da je copatke že očistila in zakrpala. Vsem otrokom je copate vrnila. Naročila nam je, da moramo prav vsi skrbno pospravljati copate za sabo, tudi mamice in očki. V vrtec smo se vrnili polni vtisov. Za piko na i vsem doživetjem pa smo muco Copatarico še naslikali. Odslej vsi v Pikapolonicah zelo skrbno pospravljamo copate, upamo da jih tudi vi doma, sicer…

Za Pikapolonice, Silvana in Polona

 

 

Dostopnost