Skoči na glavno vsebino

»Ogenj je mogočen. Treba ga je spoštovati, ne pa izzivati.
Če z ognjem pravilno ravnaš, ti je lahko v veliko pomoč.
Kuha, greje in sveti.
Če pa se pred njim junačiš, se hitro obrne proti tebi.
V trenutku ti zraste čez glavo in lahko izbruhne požar.«
                                                            Odlomek iz zgodbe Ježek Snežek in požar

Ta teden nas je obiskal Ježek Snežek, ter nas popeljal skozi svoje zgodbe. Spoznali smo nevarnosti požara, poplave in potresa, zdaj vemo, kako reagirati v določeni situaciji ter kdo so tisti, ki nam vedno brezpogojno priskočijo na pomoč. Da pa teden ni ostal le pri zgodbi, so zato poskrbeli gasilke in gasilci, ki so za vse otroke našega vrtca pripravili odlično vajo, skozi katero smo osvojili še določene veščine. Zajčki smo se posvetili še tistim, ki naš klic na pomoč sprejmejo in nanj napotijo ekipo, ki jo v tistem trenutku potrebujemo. Da smo se tudi v to situacijo lažje vživeli, smo si izdelali svoje telefone, ki smo jih odnesli v svoje domove in nas bodo spomnili na številko 112, če bomo potrebovali nujno pomoč. Ker pa se nas gasilci vedno znova dotaknejo, smo na naš pano tokrat razstavili umetnine, ki so nastale ob misli nanje. Verjamemo, da se tudi v naši družbi že najde Zajček, ki sanja, da ko bo velik, bo gasilec oziroma gasilka. Zato smo telovadnico izkoristili, ter se že v tem tednu preizkusili na poligonu, ki je podoben tistemu, na katerem se v realnem življenju urijo naši gasilci. Da pa ne pozabimo, da je ta teden bil res nekaj posebnega, izjemnega še dodatno zaradi obiska naših babic in dedkov.

Hvala vsem za prelep, spomina vreden teden.

Za vrtec Most, Brigita in Petra.

Dostopnost