Skoči na glavno vsebino

Danes smo si v vrtcu ogledali zabavno predstavo z naslovom Čebelica Debelica. V njej je nastopala čebelica, ki je obiskovala čebeljo šolo, kjer jo je teta Matica želela naučiti vseh modrosti, ki so pomembne za življenje čebele. Naučila naj bi se ločevati barve, prepoznati strupene rože in nevarne živali za čebele… Vendar pa je bila čebelica zelo navihana in jo čebelščina, rožeslovje in čebelovadba niso niti malo zanimali. Ko je teta Matica mislila, da je čebelica spoznala vse potrebno, je le-ta lahko odletela na travnik. Čebelico je njena nevednost skoraj stala življenja. Še dobro, da so ji na pomoč priskočili otroci. Najprej so ji povedali katera roža je strupena, nato pa so s topotanjem, ploskanjem in šumenjem ustvarili nevihto ter pregnali sršena, ki jo je ujel.

Tako je čebelica spoznala, da je znanje v življenju še kako pomembno in da se je potrebno učiti vse življenje.

Za vrtec pripravila, Silvana

 

 

Dostopnost