Skoči na glavno vsebino

 

Kaj je lepšega kot to, da te v vrtcu obišče mama. Danes se je to zgodilo Nuši in Neži.  V vrtec je namreč prišla njuna mamica Nika, da je predstavi svoj poklic zobozdravnice. Zagotavljamo vam, da je bil obisk res nekaj posebnega. Zobozdravnica je otrokom pokazala stvari, ki jih na zobozdravniškem stolu ne morejo videti tako od blizu. Poleg ogledalc, vatke, zaščitnih rokavic in mask, so otroci lahko v roke prijeli čisto prave klešče za puljenje zob. Otrokom je zobozdravnica na nohtek namazala zaščitni premaz za zobke, ki  so ga Žabice in Račke prepoznale po značilnem vonju banane. Mama Nika jim je pokazala tudi postopek nastajanja zobne zalivke s katerim v zobni ambulanti  narišejo na zobke zvezdice, Elze in Spidermane… V igralnici so kar na noht narisali belo pikico, ki so jo posvetili s prav posebno modro lučko, da je mini zalivka postala trdna kot kamen.
Vsi otroci dobro poznajo Zoboškrata, ki obišče umazane zobe. O njem so zobozdravnici  Niki zapeli  nagajivo pesem. Tudi Neža in Nuša sta mami pomagali pri predstavitvi njenega poklica. Doma so izdelale prav posebne medalje, ki so jih razdelile med pogumne otroke.
Mami Niki se zahvaljujemo za obisk in možnost, da so  podmelški otroci poklic zobozdravnika spoznali čisto od blizu.
za vrtec Podmelec, Špela Krivec
Dostopnost