Skoči na glavno vsebino

O jeseni se nam ni bilo treba veliko pogovarjati, saj smo jo dnevno občudovali na naših sprehodih. Sončni dnevi so nam omogočili, da smo jo lahko neposredno opazovali in se učili o njenih značilnostih. V naravi smo ogledovali drevesa in kako se dan za dnem spreminjajo. Najprej smo videli košate krošnje, ki so začele spreminjati barve, čez čas pa gole veje in kupe listja na tleh. Zelo zabavno se je bilo z listjem poigrati, ga poslušati kako šumi pod nogami in se preprosto povaljati v njem. Velikokrat smo s seboj vzeli tudi vrečko v katero smo nabrali listke in druge jesenske plodove. Vse smo poimenovali, potipali in z naravnim materialom tudi ustvarjali. Pa ne samo z naravnim, tudi z odpadnim, vendar smo uporabili le jesenske barve, da smo sestavili kolaž gozda, ki ga vsakodnevno opazujemo.
Na naših sprehodih smo opazili kako se spreminjajo polja in vrtovi in kako je na njih vedno manj pridelkov. Imeli smo srečo, da smo spravilo pridelkov tudi opazovali in ugotavljali, da tudi mi potrebujemo sadje in zelenjavo za ozimnico. Pridelke smo si ogledali, jih otipali in razvrstili po različnih spremenljivkah. Ostala nam je samo še repa, ki pa je tako velika in posebna, da zahteva svojo novico.

Pripravili, Katarina in Danijela

 

Dostopnost