Skoči na glavno vsebino

Te dni nam je v vrtcu delal družbo nekdo, ki v prostem času rad obleče belo obleko, rokavice in da na glavo zaščitno pokrivalo. To je Evin nono Branko, ki je čebelar. Obiskal je čisto vse skupine v vrtcu in nam na zelo prijeten način predstavil svoj hobi, ki ga opravlja z največjim veseljem.
S seboj je prinesel veliko pripomočkov, ki jih pri svojem delu potrebuje. Podučil nas je, da so čebelice prijazne, ter, da pičijo le takrat, kadar se počutijo ogrožene ali, ko branijo svoj dom.
Vsi smo zavihali rokave in mu pomagali pri izdelavi okvirja za satnico. Naše spretne roke so poskrbele, da je bil ta brž dokončan. Za svoj trud nas je čebelar Branko nagradil s sladkim presenečenjem. Žličke smo potopili v med in se posladkali.

Za nami je poučen in zanimiv teden, velika zahvala pa gre “ačetu” Brankotu.

Za vrtec pripravila, Brigita

Dostopnost