Skoči na glavno vsebino

16. november je dan, ko imamo v vrtcih in šolah po Sloveniji tradicionalni slovenski zajtrk.
Tekom celega tedna smo se tudi Mostarski vrtečki veliko pogovarjali o pomenu lokalno pridelane hrane, danes pa smo jo lahko tudi okusili. Ena od čebelic je namreč priletela do našega vrtca in nam v igralnice pripeljala vse sestavine. Na kruh smo si namazali maslo in med, v lončke pa si natočili lokalno pridelano mleko. Za sadno malico so nas čakala slastna in zdrava jabolka. Z užitkom smo zagrizli v nadvse dober obrok.
Da pa bi bil dan še bolj poseben, smo medse povabili dva predstavnika občine: župana Uroša Brežana, ter Matjaža Kosa. Pridružila  sta se nam tudi ravnatelj Ciril Makovec in pomočnica ravnatelja za vrtec Irena Kovačič.  Pozdravili smo jih, nato pa tudi njim zaželeli “Dober tek”, saj smo jih povabili, da pozajtrkujejo z nami.

Županu Urošu Brežanu, ter Matjažu Kosu se lepo zahvaljujemo za obisk.

Za vrtec pripravila, Brigita

Dostopnost