Skoči na glavno vsebino

V Žabicah bi pretekli teden lahko poimenovali kar Medeni teden. V pričakovanju tradicionalnega slovenskega zajtrka so otroci raziskovali življenje čebel in spoznali avtohtono Sivko. Iz pogovorov so izvedeli, da imata Brina in Asija doma čebelnjak, kjer pridelujejo med. Asija je poskrbela, da so se Žabice posladkale z domačim lipov medom, Brina pa je v skupino prinesla čebelarski klobuk, ki so si ga otroci lahko nadeli. Skupaj so združili tudi ustvarjalne ideje in na hodniku šole pripravili manjšo razstavo v opomin, da je hrana pridelana v naši bližnji okolici zdrava za naše otroke.  Odzvali smo se tudi  na natečaj Eko smreka. Smrečica sedaj krasi naš vrtec in opominja na to, da je čisto okolje pomembno za rastline in živali ter tudi nas same.

za Žabice, Špela Krivec
Dostopnost