Skoči na glavno vsebino

Prejšnji teden smo se odzvali povabilu šolarjev, na sprejem v skupnost šol biosfernega območja Julijskih Alp. Gostje so nam predstavili kako zelo pomembna je skrb za čisto okolje. Spoznali smo, da svojo vlogo pri ohranjanju čistega okolja zelo dobro opravljamo. Poleg evropskega tedna zmanjševanja odpadkov, nas je tudi ta obisk še dodatno spodbudil, da se še bolje poučimo o pravilnem ločevanju odpadkov. Informacije smo iskali v knjigah, pravljicah, risankah… Uživali smo pri ustvarjanju iz odpadnih materialov. Najbolj nas je pritegnila izdelava blagajne iz odpadnih škatlic in denarnic iz tetra-paka, da smo se kasneje lahko igrali “za trgovino”. Prav s tem smo spoznali, da odpadke lahko uporabimo tudi na drugačen način, ter da ne rabimo vsake nove stvari kupiti v trgovini, ampak jo lahko izdelamo tudi sami.

 

  

   

Za vrtec Dolenja Trebuša; Sara

 

 

Dostopnost