Skoči na glavno vsebino

V mesecu januarju smo se v oddelku Želvic veliko pogovarjali o skrbi za svoje zdravje. Ugotavljali smo, kako se lahko borimo zoper bolezni in s tem pripomoremo k boljšemu počutju. Spoznavali smo, zakaj je pomembno redno umivanje ter skrb za čistočo. S temeljitim umivanjem rok ter vsakodnevnim gibanjem v igralnici in na svežem zraku smo odganjali bacile. Majhne škratke, ki so nas obiskali, smo tudi likovno upodobili. Obiskal nas je Zdravko, ki nam je povedal svojo izkušnjo z lenarjenjem ter prekomernim uživanjem mastne in slane hrane. S pomočjo njegovih dogodivščin smo izvedeli veliko novega. Navajali smo se na kulturno prehranjevanje in spoznali, da je treba večkrat dnevno uživati raznovrstno hrano, sadje, zelenjavo in ne preveč sladkarij ter sladkanih pijač. Tudi gosenica Tinka nam je zaupala svojo zgodbo, ko jo je zaradi prenajedanja sladke in mastne hrane bolel trebušček. Zasmilila se nam je in resno smo se zamislili nad našimi prehranjevalnimi navadami.
Tudi v bodoče se bomo trudili čim bolje skrbeti za svoje telo, saj je zdravje ena izmed pomembnejših vrednost vsakega posameznika.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Alenka in Nina

Dostopnost