Skoči na glavno vsebino

Žabice tokrat raziskujejo poklice. Danes je otroke obiskala Valentinina mama Mojca, ki je po poklicu pedagog. Njeno delo na šoli  je zelo pestro in raznoliko, vendar z veseljem opravlja svoj poklic. Delček njenega delavnega dne je mama Mojca predstavila tudi Žabicam. Najprej so otroci razgibali možgančke in se preizkusili v ugankah na temo poklici. Valentinina mama je pripravila tudi skrivnostno vrečko iz katere so otroci izžrebali različne predmete značilne za določen poklic. Zabavali smo se ob novih skovankah, ki so nastajale ob napetem razmišljanju. Ste vedeli, da je čistilka lahko tudi “pomivka”? Ali pa, da z metrom merijo “merniki”? Dopoldne so Žabice nadaljevale z različnimi namiznimi igrami in pobarvankami na temo poklici.

In kaj bodo po poklicu, ko odrastejo? “Veterinarka, oskrbnica konjev, mehanik, gozdar…jaz bom pa bager!”
Hvala mami Mojci za odličen uvod v spoznavanje poklicev.
za Žabice, Špela Krivec
Dostopnost