Skoči na glavno vsebino

Kužki tudi v tem tednu z zanimanjem raziskujemo vsa področja kulture. Tudi umetnost spada mednje.
V sredo, 13.2.2019, smo tako z zanimanjem medse sprejeli lokalno slikarko Veroniko, po domače Vero.

Slikarka je s seboj na obisk prinesla veliko leseno stojalo in kovček, ki je bil poln zanimivih slikarskih pripomočkov. Ogledali smo si različne barve, slikarska platna in palete. Vsak od nas je lahko v roke prijel paleto in se tudi sam preizkusil s slikanjem na pravo slikarsko platno.
Slikarka Vera je pokazala del svojih umetnij in nam eno tudi naslikala. Tihožitje sadja že krasi eno naših sten.

Kužki smo komaj čakali, da tudi sami pokažemo, kakšni umetniki znamo biti. Razgrnili smo risalne liste. V roke smo vzeli suhe barvice in se lotili dela. Vzgojiteljici sta pripravili sceno in pod našimi rokami so nastali čudoviti konji.

Kužki se slikarki še enkrat zahvaljujemo za čudovito izkušnjo. Ugotavljamo, da na Šentviški planoti živi veliko zanimivih oseb, ki nam imajo veliko novega in predvsem zanimivega pokazati. Želimo si čim več takih obiskov.

 

Za Kužke, Nataša

Dostopnost