Skoči na glavno vsebino

Krtki tokrat potujemo v Veliko Britanijo.
Za pomoč pri odkrivanju te dežele, smo na pomoč poklicali učiteljico geografije, Vesno Taljat.
Da si je vzela čas za nas, se ji lepo zahvaljujemo.
Naši Krtki, pa so kar sami povedali vse, kar so si zapomnili pri uri geografije.

»Danes smo bli v učilnici, tisti, kodr se naučiš ki o planetu. Tam je bla učitlca Vesna, mama od Vite iz Zajčkov. Smo vidli zemljevide in globus. Povedala je, da se reče Združeno kraljestvo Velike Britanije, ker majo kraljico, mi pa predsednika. Tam je v enmu jezeru pošast (Nessie). Da so ostre skale pri morju (klifi) in da se tam ne moreš kopat. Nekje je pa mivka. Tam se pa lahko kopaš.
Jih živi več tam gore kkr tu, ker je več hiš. London je glavno mesto. Tam dobiš muzej – dinozavrski, živalski vrt, panoramsko okno in avtobusi imajo dve nadstropji. Morš met skoz dežnik pr sebi, ker pada skoz dž. V Londonu imajo več stvari kkr pri nas in imajo drugačn denar.
Tja potujemo lahko z ladjo, letalom al pa z vlakom, ki gre pod vodo in gre bolj hitro kot avti na avtocesti. Najrajši jejo pečene ribice s pomfrijem in pijejo pivo. To ni zdravo, ker je notr alkohol.«

Pripravili, Katja in Mateja

Dostopnost