V mesecu kulture smo se pri miškah posvetili lepim besedam. Najprej smo jih morali poiskati, zato smo šli v vrtčevsko knjižnico in pregledali polno knjig. Potem smo obiskali tudi šolsko knjižnico, vprašali knjižničarko in raziskovali naprej. Podrobno smo pregledali knjige, ki smo si jih sposodili v potujoči knjižnici. Našli smo lepe, pa tudi grde besede. Takoj smo jih razvrstili. Lepe obdržali, grde pa brez slabe vesti zabrisali naravnost v koš. Tako so nam ostale samo lepe in te z veseljem uporabljamo. Že zjutraj, ko vstopimo skozi vrata igralnice, pa preden začnemo z zajtrkom. Takrat, ko nekaj želimo in seveda ko to dobimo… Pa pri igri in ko gremo na sprehod je veliko priložnosti za lepe besede, s katerimi mimoidočim polepšamo dan.
Vsako jutro, ko se usedemo v jutranji krog, začnemo z lepo besedo. Morebitne grde hitro zmečemo v koš, z lepimi pa se igramo. Povemo, narišemo ali napišemo kaj lepega. Lepe besede pa lahko tudi natipkamo ali sestavimo. Iz pomembnih besed je nastal tudi plakat, ki krasi našo igralnico in je v spodbudo vsem, ki prihajajo v našo skupino. Nič se ne bojte, če kdaj iz ust zleti kakšna grda beseda. Otroci jo bodo prepoznali in jo vrgli v koš. Tiste lepe pa vsem ostanejo za vedno pri srcu.

Pripravili, Katarina in Danijela