Skoči na glavno vsebino

Še preden smo se vsi otroci našega vrtca odpravili na zimske počitnice, smo se Zajčki posvetili temu, da podrobneje spoznamo našo domovino, Slovenijo. To je bila dobra popotnica za začetek počitnic, saj smo se seznanili z najpomembnejšimi znamenitostmi naše majhne države, ter tako dobili najrazličnejše ideje, kam s svojo družino na izlet. Za nameček smo dobili še pomemben obisk iz Anglije, saj je k nam zavil medvedek Paddington, ki si je že pred časom želel obiskati našo državo, ter spoznati njene prebivalce in seveda vse tiste lepote, o katerih je slišal. Tako smo se Zajčki skupaj z medvedkom podali po poteh skozi najrazličnejšo literaturo, zemljevide, fotografije, ter spoznavali pokrajino za pokrajino. Ob tem smo si izdelali našo zastavo, se naučili zapeti himno in pano pred našo igralnico okrasili s podobami Triglava. Posladkali smo se s slovensko potico, ki je nastala pod našimi pridnimi rokami, domove pa nam bo krasil svečnik, ki je podoba lectovega srca.

Na koncu smo lahko ugotovili le eno, da je naša država majhna le po velikosti, po tem kar lepega lahko najdemo v njej pa prekaša marsikatero drugo, večjo državo. Najpomembnejše, da tukaj živimo tudi mi, mostarski otroci, ki smo ponosni na to, da smo Slovenci.

Za vrtec Most, Brigita in Petra.

Dostopnost