Skoči na glavno vsebino

Pustni torek je v Trebušo prinesel pestro dogajanje. Že navsezgodaj zjutraj so se v igralnici začele zbirati maškare. Skozi vrata so prihajali junaki iz risank, princese in razne živali. Na presenečenje vseh, nas je prvi pozdravil klovn Toni. Kot se na dan pusta hrusta spodobi, smo najprej pomalicali krof, nato pa se lotili ustvarjanja. Starejše maškare so izdelovale pustne maske, mlajše pa so okrasile papirnate vrečke s prisrčnim klovnom. Ob pustni glasbi smo malce zarajali in se poveselili, nato pa smo se vsi skupaj podali na sprehod po vasi. Z iskrivimi nasmehi in sramežljivimi pogledi smo med vaščane delili srečo ter dobro voljo. Priznamo, da smo v zameno prejeli veliko sladkarij, ki smo si jih pošteno razdelili in odnesli domov. Zimo smo pregnali in upamo, da nam bodo pomlad lepšali prijetni sončni dnevi.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Alenka, Nina in Sara

Dostopnost