Skoči na glavno vsebino

 

Čeprav letos zima ni pokazala vse svoje moči, so otroci vrtca Podmelec komaj čakali, da se bodo poslovili od debelih in nerodnih oblačil. Danes je svoj prihod najavila deklica Pomlad. Priplesala je mimo igralnice in se vstavila na krajši obisk. Z Žabicami in Račkami se je pogovorila o prigodah, ki jih je doživela v gozdu. Gozdi prebivalci se namreč pritožujejo nad smetmi in umazanijo, ki jih ljudje brezskrbno mečejo vsepovsod. Otroci so obljubili, da bodo ohranjali naravo čisto in pomagali osveščati ljudi, da naša zemlja potrebuje pomoč. Skupaj so zapeli nekaj pomladnih pesmi in zaplesali. Najbolj radovedni pa so se preizkusili tudi v pomladnih ugankah. Deklica Pomlad je odšla vesela, saj ve, da bodo otroci držali obljubo in omogočili pomladnim cvetlicam, da zrastejo v čisto okolje.

za vrtec Podmelec, Špela Krivec

Dostopnost