Skoči na glavno vsebino

Mmmmm….

Kaj pa tukaj diši?

Polžki pridni, smo si roke najprej umili, nato pa se na pustolovščino podali.

Najprej smo seveda poizkusili sestavine iz katerih smo pekli. Sladkor, čokolada in kakav so nam šli zelo v slast, a kaj, ko je bilo vsega samo za en prstek.

Nato pa smo pričeli s peko. Sejali smo moko, stresali sladkor in kakav, ulivali olje in vodo, ter dodali pecilni prašek. Nato pa je sledilo mešanje. To je bilo še posebej zanimivo, saj je vsak lahko malo pridržal palični mešalec. Ko smo dobro premešali, smo maso ulili v pekeč in pecivo odnesli v pečico. Počakali smo 30 minut in že je dišalo po vsem vrtcu.

Peke pa smo se lotili prav s posebnim namenom. Z njim smo pogostili naše mame, ki so prišle popoldne z nami na druženje v vrtec.

Pripravili, Maja K. in Maja B.

Dostopnost