Skoči na glavno vsebino

Danes zjutraj smo se namesto v igralnici vrtca, zbrali na železniški postaji. Vsi nestrpni smo pričakali vlak, ki nas je odpeljal v bazenski kompleks Aquapark. Preden smo se zmočili, nam je reševalec iz vode podal jasna navodila za varno obnašanje ob in v bazenu. Ker je primarni cilj plavalnega tečaja prilagajanje na vodo, smo se preizkušali v izpihovanju sape pod vodo in čaranju mehurčkov, pihanju žogic po gladini ter potapljanju obraza in gledanju pod vodo. Ker je splošno znano, da voda človeka utrudi, smo se okrepčali s kosilom, se odpočili in nato nadaljevali z vodnimi dogodivščinami. V spodbudnem okolju so otroci pogumno sodelovali pri izvajanju vaj in igranju različnih iger ter vidno napredovali. Seveda smo prepričani, da bomo v prihodnjih dneh znanje še nadgradili. Če otroka pripravimo do tega, da vodo vzljubi, se v njej sproščeno uživa in igra, mu tudi naslednji koraki na poti k plavanju ne bodo težki.

Za podružnične vrtce, Nataša, Sara in Alenka

Dostopnost