V tednu otroka smo tudi v skupini najmlajših sledili osrednji temi, torej otrokovim pravicam. O teh se nismo pogovarjali, saj jih otroci najlažje začutijo. Tako smo ta teden še bolj, kot mogoče ostale dni, dali v ospredje predvsem igro. Otroci hitro pokažejo kaj jim je všeč in so sami posegali po raznih namenskih igrah in ostalemu materialu. Da pa igrače niso najpomembnejše in je drugačna igra lahko še bolj zabavna so pokazali otroci kar sami, ko je njihova pozornost bila veliko časa namenjena navadni škatli, ki smo jo spremenili v glasbilo in po njej topotali, še bolj pa je postalo zabavno, ko smo ugotovili, da lahko služi tudi kot prevozno sredstvo. Tekom celega tedna so otroci tako doživljali razne pravice.

Tako smo v ponedeljek spoznavali pravico otrok do igre,

v torek, pravico otrok do dobrega življenja (cel dan smo preživeli v naravi),

v sredo, pravico, da smo vsi otroci enakovredni (ogled predstave),

v četrtek smo spoznavali pravico otrok do učenja (otroci so se seznanjali z inštrumenti in glasbo),

in v petek pravico, da so vsi otroci pomembni (plesali smo in poslušali glasbo z vsega sveta).

Čez vikend pa bodo otroci doživljali še eno zelo pomembno pravico, pravico do tega, da so skupaj z mamico in očkom.

  

 

 

Pripravili; Maja B. in Maja K.