V vrtcu Podmelec smo danes dan začeli z tradicionalnim slovenskim zajtrkom. Želodčke smo napolnili s kruhom, maslom, medom, toplim mlekom in jabolkom. Pogovarjali smo se o pomenu zdravega zajtrka in ugotovili, da o tem že kar nekaj vemo.

Naš dopoldan smo tudi nadaljevali tradicionalno. Obiskal nas je namreč Rokov ače Branko, ki nas vsako leto razveseli z obiskom. Ogledali smo si panj, pokazal nam je kako čebelar »umiri« čebele, da jih lahko pregleda. Navdušili smo se nad čebelarskim klobukom in zastavili Brankotu kar nekaj vprašanj. Kot vsako leto nas je tudi letos razveselil z domačim medom, ki so ga nabrale njegove čebelice.

Najlepša hvala ačetu Brankotu, ker si vedno vzame čas za nas in nam vedno pripravi kaj zanimivega in poučnega. Drugo leto se zagotovo spet vidimo.

 

Za vrtec Podmelec, Urša.