Teden, ki je za nami, smo Krtki posvetili ozaveščanju drugih ter predvsem sebe o tem, kako pravilno ravnamo z odpadki. Pridružili smo se akciji Evropski teden zmanjševanja odpadkov in pridno skrbeli, da smo pridelali karseda malo odpadkov, le-ti pa so vedno potovali v ustrezen zabojnik. Iz odpadnega materiala smo si izdelali vrtavke in labirint, s katerim urimo svojo spretnost. S pomočjo zgodbice Zelena jopica pa smo ugotovili, da lahko oblačila, ki so nam premajhna in jih ne nosimo več, podarimo mlajšim ali prodamo v trgovini z rabljenimi otroškimi oblačili. Ker pa imamo tako trgovino tudi čisto blizu našega vrtca smo si jo z zanimanjem ogledali. Ana nam je prijazno pokazala kaj vse se v njej skriva, od oblek do čevljev, igrač in otroških avtosedežev. V petek pa nas je čakala čisto prava tržnica. Oblačila, ki smo jih prinesli od doma smo razstavili v igralnici, vsak od nas pa si je izbral eno in jo odnesel domov. Tako bodo rabljena oblačila prišla prav našim prijateljem, namesto da bi končala v zabojniku.

Pripravili, Anita in Katja