Zima zima bela,
vrh gore sedela,
pa tako je pela,
da bo Mirka vzela.
Ker on nič ne dela,
ker on nič se ne uči,
čakaj, čakaj Mirko ti.

To pesem smo na vsakodnevnem sprehodu prepevale Pikapolonice babici Zimi, ki domuje visoko v zasneženih gorah. Vsi si že zelo želimo, da bi kmalu prišla med nas in nam natrosila veliko snega. Nekega dne nas je v igralnici res obiskala, ter nam zaigrala igrico – Živali pri babici Zimi, katero smo tudi sami dramatizirali. V dramatizaciji zelo radi vsi sodelujemo in uživamo, tako smo z veseljem dramatizirali tudi zgodbico Rokavička. Svoje ročne spretnosti pa smo urili s šivanjem rokavičk. Babici Zimi smo priskočili tudi na pomoč, saj je ponesreči pomešala oblačila med seboj. Z našo pomočjo smo jih tako razvrstili na zimski in ne zimski kupček. Uživali smo tudi pri likovnem ustvarjanju. Zanimivo nam je bilo, ko smo barvali risalne liste z barvnimi ledenimi kockami, ter zraven opazovali kako se ledena kocka na sobni temperaturi topi. Na podlago smo še nalepili koščke furnirja, ptičke ter semena. Tako dokončane ptičje krmilnice krasijo našo igralnico. Pikapolonice tudi zelo rade prepevamo. Danes nas je obiskal sneženi mož in nas naučil pesem o njem.

Za vrtec Most na Soči, Nika in Polona