Polžki smo radi ustvarjalni in se zabavamo tudi ko je zunaj že mraz in nas tetka Zima opazuje.

V igralnici smo si ustvarili pravo zimsko vzdušje.

Ker zunaj ni snega, smo si ga naredili sami. Najprej smo ustvarjali, pisali in risali na pladnju v katerem je bila moka. Naši prstki so puščali prav zanimive sledi, kot sani. Da pa bi se počutili še bolj snežno, smo naredili »sneg«. Z njim smo lahko delali kepe, ga mečkali med prsti in se neizmerno zabavali.

Poigrali pa smo se tudi s pravim ledom. V ledene kocke so se nam skrile živalce in mi smo jih rešili z odtajanjem v topli vodi. Bili pa smo tudi ledeni umetniki in risali z barvnim ledom. Kako zanimivo je, ko se led topi na papirju in pušča barvo.

Da smo se malo pogreli, smo prebrali pravljico Rokavička. Gozdne živali so dobile domovanje v izgubljeni rokavički in nič več jim ni bilo mraz. Zato smo si tudi mi nadeli rokavičke in se odpravili na sprehod iskat led in nič nam ni bilo mraz.

Pripravili, Maja K. in Maja B.