“Vrtec je hiša z otroki.
O, z mnogo, mnogo otrok!
Zato je še kuhinja v njem!
In veliko prijaznih sob
s stolčki za majcene ritke,
ki nemirno sedijo,
kadar prstki živahni
barve na sliki lovijo…”
                      (Barbara Gregorič Gorenc)

… In vrata Zajčkove igralnice so na široko se  odprla, da vanjo so vstopili novi obrazi nasmejanih in živahnih otrok.
Drobna je iskrica iz vsake očke zasijala, ko so med igrače se podali in ob tem nekaj novih prijateljev spoznali. Tako začela se je igra, iz igralnici že zadonelo prvo je petje in odvrtel se otvoritveni ples. Novo se je vrtčevsko leto začelo, le tega nam nič ne bo odvzelo.  Želimo si le, da veliko lepih trenutkov bomo v spomin zapisali, ter se z roko v roki novi dogodivščini naprej podali.

Naj se ZAJČKOVA zgodba začne…

Za vrtec Most, Petra in Anita