V naši naravi se nekaj dogaja… Dnevi so krajši, hladnejši, listki na drevesih so se obarvali na rdeče in rumeno, iz omar pa nismo privlekli le jopic ampak tudi toplejše jakne. Vse to nam je namreč zagodla tetka Jesen, ki nas je pred kratkim obiskala in naznanila, da se poletje poslavlja, saj je prišel na vrsto jesenski čas. Hitro smo ji priskočili na pomoč tako, da smo listke v naši igralnici kar sami pobarvali v jesenske barve. Spoznavali smo najrazličnejše jesenske plodove ter jih nekaj od njih celo poskusili. Uživali smo na sprehodih in igri v gozdičku, ko pa je zunaj prav jesensko deževalo, smo telovadili kar v igralnici. Radi smo se spremenili v miško, zajčka, lisico, ježka ter medveda, in prijateljem zaigrali pravljico o razbiti buči. Da pa bi jesensko vzdušje pričarali tudi pri nas doma, smo izdelali strašilo. A ne tisto, ki goste odganja, temveč tisto, ki jih z nasmeškom pričaka na vratih.
Pa en lep jesenski pozdrav od Zajčkov.

Pripravili, Anita in Petra