V tem tednu so najmlajši otroci skupine polžki odpotovali v zgodbo Rokavička. Spoznavali so njene glavne junake in jih v igri oponašali z gibanjem. Prav tako so med sprehajanjem po mrzli okolici in ob igri s še bolj mrzlim snegom spoznavali, da nam je v mrazu z rokavicami na rokah bolj prijetno.

Tako jih izdelali tudi sami. Med aktivnostmi umetnosti so otroci izdelovali rokavičke s tiskanjem in lepljenjem trganke. Tako smo aktivirali prste otrok, da so urili spretnosti, ki jih bodo potrebovali, ko se bodo seznanjali s pisanjem, saj smo v tem tednu obeleževali tudi Teden pisanja z roko. V pisarskih spretnostih smo se preizkusili vsak dan tudi sami in napisali veliiiiko abstraktnih pisem.

Vzgojiteljice pa so otrokom, namenile prav posebno pozornost. Po pošti so namreč vsi otroci skupine Polžki prejeli čisto pravo pismo z malim presenečenjem.

Tako smo vsi prispevali droben kamenček v mozaik slovenskega pisanja.

Za vrtec, Maja B.