Jesenski veter je v naše kraje pospremil tetko Jesen. Žal se ji je zelo mudilo in se z njo nismo uspeli srečati. A na nas tudi letos ni pozabila, saj nam je napisala pismo. V njem nas je prosila za pomoč pri opravljanju jesenskih opravil  in seveda smo ji z veseljem ustregli. Na dvorišču vrtca smo pobrali jabolka, pod drevesom na travniku pa posebne listke, ki jih je tam prav za nas stresla tetka Jesen.
Ves teden je bil jesensko obarvan; preizkusili smo se v šivanju drevesnih listkov, naučili smo se jesenske pesmice, naslikali smo jesenska drevesa, ustvarili strašila, razvrščali smo listke, se igrali z naravnimi materiali in uživali v jesensko obarvani naravi. Danes pa smo se še posladkali s slastnim jabolčnim štrudljem, ki smo ga pripravili sami, iz jabolk z našega dvorišča.
Upajmo, da bo tetka Jesen poskrbela za to, da nam bo ta letni čas prinesel še veliko lepih trenutkov.

Pripravili, Katja in Mateja