Jesen je že zakorakala v naše kraje in tudi v Pikapolonicah se kaže ta lep, pisan letni čas. Na prvi dan jeseni nas je v skupini obiskala kar sama tetka Jesen s polno košaro jesenskih dobrot, ki so zrasli na njivi in sadovnjaku. Otroci so si jih z veseljem ogledali in poimenovali. Pripravila nam je tudi zelenjavne krožnike, po katerih smo z veseljem posegli in pojedli vso zelenjavo. Z nami pa žal ni mogla ostati dolgo, saj se ji je mudilo v gozd, da pobarva listke v tople jesenske barve. To je bila za otroke spodbuda, da so še bolj pozorno opazovali okolico, kako se vsak dan spreminja. Prisluhnili smo številnim jesenskim pravljicam in se naučili pesmico o jabolku. Kaj vse smo še počeli, pa si lahko ogledate še na fotografijah.

Za Pikapolonice, Polona in Nika