V preteklih tednih smo se v vrtcu na Šentviški Gori spraševali, kaj lahko sami storimo za ohranjanje in krepitev našega zdravja. Ježku Jožku, ki je kar naprej kihal smo svetovali naj večkrat prezrači svoj brlog, naj redno telovadi in hodi na sprehode. Tudi sami smo redno zračili igralnico ter se skoraj vsak dan odpravili na sprehod po svežem zraku. V deževnih dneh pa smo bili gibalno aktivni v telovadnici ali igralnici. Pojedli smo veliko sadja in iz njega naredili okusen sadni napitek. Tudi zelenjavne juhe so nam tokrat šle v slast. Spoznavali smo, katera hrana je dobra za naše počutje in katera nam v prevelikih količinah bolj škoduje kot koristi. Po kosilu smo si privoščili okrepčilni spanec, saj je le-ta zelo pomemben za dobro počutje. S temeljitim in vestnim umivanjem rok smo prepodili bacile in spoznali, da se zdravja ne da kupiti v trgovini.

Za vrtec Šentviška Gora, Nataša in Alenka