Skupaj z domačimi gasilci smo v petek izvedli vajo evakuacije. Zagorelo je namreč v dvorani in obstajala je nevarnost, da se požar razširi tudi na vrtec in šolo. Vsi otroci, vzgojiteljice, učiteljice in kuharica smo uspešno zapustili stavbo in se zbrali na zbirnem mestu na igrišču. Ko smo se vsi zbrali, smo se prešteli, šele nato smo lahko opazovali gasilce pri svojem delu. Opazili smo, da so bili zelo dobro organizirani in usklajeni, saj je vsak izmed njih točno vedel, kaj je njegova naloga. Ker je požar hitro napredoval, so domačim gasilcem na pomoč priskočili še gasilci PGD Most na Soči. Še dobro, da je bila vse skupaj le vaja in ni šlo za pravi požar. Po končani vaji so nam gasilci predstavili opremo gasilca, gasilski dom in gasilsko vozilo. Pripravili so nam tudi presenečenje. Z ročno brentačo smo poskušali pogasiti požar v hiši, ter z gasilnim aparatom na prah pogasiti pravi požar.

Hvala gasilcem super dan, ki smo ga preživeli skupaj.

 

Za vrtec Dolenja Trebuša; Sara, Petra, Kristina