V skupino Žabic je veseli december prinesel veliko novosti. Otroci vsak dan odprejo praznični žakeljček v katerem jih čaka sporočilo dobrega moža. Včasih je v pismu naloga, včasih dobra misel ali pa manjša pozornost. Kdor bi pogledal skozi okno igralnice bi si lahko mislil, da je pogledal v škratkovo delavnico, saj otroci ustvarjajo raznovrstne okraske, postavili so smrečico, peskali svečnike, posadili so božično žito, napisali veliko voščilnic in vzorčili na rokavičke. Medtem so za dobro voljo poskrbele praznične pesmi, zimske pravljice in rajanje s prijatelji v Račkah. Nekaj dogajanja vam opišejo spodnje fotografije, nekaj pa vam zaupajo, kar otroci sami.
  • Ivo: “Smreka je ogromna, ma balončke.”
  • Jan: “Meni je všeč stojalo za kitaro, ki ga je prinesel dobri mož.”
  • Urška: “Lepo je, ker vsak dan odpiramo une žakeljčke.”
  • Jasna: “Storžke smo pobarvali, naredili smreko in dali gor čufke.”
  • Nuša: “Se igramo, ustvarjamo balončke, voščilnice sem pisala. Na okna smo dali zajce.”
  • Ajda: “Smreka je. Igram se frizerje.”
  • Brina: “Meni so všeč lučke. Domov sem nesla svečnik.”
  • Bine: “Imamo smrekco.”
  • Rok: “Najraje se igram z Ivotom, Žanom  in pa Janom.”
Za Žabice, Špela Krivec