Kaj je električna energija?
“Elektika je, ko gledamo doma televizijo.”
“Elektrika je, ko mama kuha na plošči.”
“Elektrika nas lahko strese.”
“Elektrika gre po takem kablu.”
“Če zmanjka elektrike je pa tema.”

Vse to in še veliko več, smo se Zajčki v preteklem tednu naučili o električni energije. Spoznali smo jo prek različnih dejavnosti:
*prisluhnili smo pravljicam, ki so nam povedale od kje sploh pride elektrika v naš dom,
*ogledali smo si risanke, ki so nam o elektriki podale veliko novih informacij,
*v kinetičnem pesku smo iskali aparate, ki za delovanje potrebujejo elektriko, jih poimenovali ter poiskali njihov prvi glas,
*svojo fino motoriko in natančnost smo urili na delovnem listu,
*v naravi smo opazovali električne kable in daljnovod, transformatorsko postajo ter strehe hiš, na katerih so bile sončne celice,
*izdelali smo si telefone, ki za delovanje ne potrebujejo električne energije, le dobrega prijatelja in sogovorca,
*z zabavnim poskusom pa smo ugotovili, da se s pomočjo balona električna energija prikrade celo na naše lase.

Ugotovili smo, da je elektrika res nepogrešljiv del našega življenja. a je treba z njo vseeno skrbno in varno ravnati, predvsem zaradi naše varnosti, poleg tega pa nam bo Zemlja zelo hvaležna. In na kaj bomo v nadaljnje še bolj pozorni?

*Luči ugasnemo, ko jih ne potrebujemo, prav tako tudi televizijo in računalnik,
*Obrabljene žice zamenjamo z novimi in varnimi,
*Pazimo, da hišni ljubljenčki ne pregriznejo električnih kablov,
*Preprečimo stik vode z električno napravo.

Pa lep energije poln pozdrav!

Pripravili, Anita in Brigita