Skoči na glavno vsebino

Iztekajoči mesec smo Kužki posvetili družini in pomladi. Ob 8. marcu smo z voščilnicami razveselili tako mame kot očete in jim tako izrazili priznanje za žensko in moško vlogo. Ob fotografijah družin so otroci predstavili svoje družinske člane, ki so jih z veseljem tudi narisali. Povedali smo, kdo so člani ožje in širše družine, ugotavljali sorodstvene odnose in izvedeli, da so družine raznolike. Izdelali smo hišico iz kartona z bivalnimi prostori, ki je postala prizorišče igre z lutkami družinskih članov.

Na prvi pomladni dan je bilo vreme tako, kot se za ta čas spodobi in obiskala nas je deklica Pomlad. Preverila je, če poznamo znanilce pomladi in pred nami pusto zimsko pokrajino poslikala s pomladnimi barvami. Enako smo storili mi, vsak na svoji pobarvanki. Sončni dnevi, ki so se nadaljevali, so nas spodbudili, da smo v pomladnih barvah izdelali cvetlice za okrasitev igralnice.

Bližal pa se je tudi materinski dan in ker imamo na svetu le eno mamico, smo se zanje še posebej potrudili in v lončke nasadili prav posebne rožice. Vsi želimo svojim mamam veliko zdravja in ljubezni, nekateri pa so ob prazniku razmišljali takole :

 • Moja mama si želi, da bi se lahko šla igrat skupaj z nami (svojo družino) na igrišče.
 • Želim, da bi bila mama zdrava, živa in vesela.
 • Želim, da bi mama imela rožice in bi se skupaj z mano igrala.
 • Mami želim, da bi šli skupaj na obisk.
 • Moji mami želim, da bi ji končno zrasle na vrtu maline.
 • Moji mami želim, da bi šli še kdaj v Bohinj plavat in še kdaj na morje poleti.
 • Mama, rada te imam. Upam, da bomo šli še kdaj skupaj v toplice.
 • Mami želim, da se počuti dobro.
 • Moja mama hoče kupiti nov kavč in da menjamo mojo posteljo.
 • Želim, da bi bilo puhno hrane na vrtu, da bomo skuhali in pojedli.
 • Mama si želi, da bi bila jaz pridna in zdrava.
 • Mami želim rožice in da bi bila zdrava.
 • Svojo mamo imam zelo rada.
 • Moja mama je dragocena, ker jo imam ful rada.

O mamah smo se naučili tudi pesmice in z njimi razveseljevali starejše vaščanke, ko smo jih na sam praznik obiskali in jim izročili darilca.

Po toliko izdelkih so naši prstki postali še bolj spretni. Svinčnik že bolje teče pri obrisovanju oblik, škarje bolje sledijo ravni in krivi črti in uspelo nam je navijanje volne.

Za skupino Kužki, Stanislava Črv

Dostopnost