Otroci iz skupine Žabic so izrazili željo, da bi raziskovali življenje kač. Skupaj smo pripravili načrt, kaj o kačah že vedo in kaj želijo odkriti. Dejavnosti so popestrili tudi s pravljicami o kačah, vadbeno uro s plazenjem in lazenjem ter logopedskimi vajami za gibčne jezičke. Kače so bile odlična priložnost za spoznavanje merskih enot, saj je bilo otrokom zelo zanimivo primerjat dolžine kač in  težo različnih udavov. V igralnici Žabic je gomazelo od raznobarvnih plazilcev, ki so jih ustvarili iz različnih odpadnih materialov. Ogledali so si tudi kačji lev, ki so ga dobili na enem izmed sprehodov. Kaj so novega izvedeli pa preberite v spodnjih izjavah.

Ivo: ” Kače so strupene in take barve, da se skrijejo bl dobro.”

Žan: ” V treh kapljicah lahko ubijejo človeka, tok je močan strup.”

Jasna: ” Ker lahko človeka pojejo. Una zelena, ka se skrije v vodo.”
Jan : ” Mlada klopotača ima majhno sulico od zadaj in ene kače valijo  jajca v vodi. Ene živijo pa na drevesu.”
Bine : ” Kače nimajo pri ustih kot človek, ampak lahko odprejo usta zlo.”
Urška: ” Plezajo po steni in ne padejo. Ta črne. “
Ajda: ” Lepe kače smo nardil.”
za Žabice, Špela Krivec