Pri miškah smo se v zadnjih tednih pogovarjali o varni vožnji z avtomobilom. Ob pravljici in s konkretnimi prikazi smo spoznali, zakaj je treba v avtomobilu sedeti v otroškem avtosedežu in se pripeti z varnostnim pasom. Vključeni smo bili v akcijo »Danes smo bili med vožnjo v avtu vsi pripeti« in si z žigi pasavčka napolnili kartončke. Ker pa smo v vrtčevskem času udeleženi v prometu kot pešci, smo si ogledali in uporabili vse pripomočke, ki nas v prometu naredijo bolj vidne. In res, opazili so nas vsi, tako vozniki kot tudi mimoidoči pešci. Sprehodili smo se po manj prometnih predelih kot tudi po zelo prometni glavni cesti. Ob vsakem prečkanju pa na glas rečemo: »leva, desna, leva, gor, da sem vsem za vzor«.

Promet smo se tudi igrali, razvrščali, ga ustvarjali, plesali in peli pesmi o vozilih. Prometne tedne smo uspešno prevozili do konca.

Pripravili, Katarina in Danijela