Pretekla dva tedna smo se v Pikapolonicah pogovarjali, kako se zaščititi pred soncem. Ta tema je vsekakor pomembna, zato smo se na zabaven in enostaven način naučili, kako to storiti. Na to temo smo prebrali nekaj pravljic. Najbolj všeč nam je bila o dveh kruhkih. Tudi sami smo dali dva kruhka v toaster. Enega za manj časa, drugega za več. Videli smo, da je tisti, ki je bil v toasterju več časa, postal prav preveč zapečen in to se zgodi, če smo mi preveč izpostavljeni soncu. Odšli smo tudi na morje in to kar v naši igralnici. Najprej sta na plažo odšli Polona in Nataša. Polona je poznala pravila, ki se jih je treba držati na soncu, Nataša pa o tem ni vedela praktično nič, zato smo jo podučili:

  1. NAMAŽI SE S SONČNO KREMO
  2. NADENI SI KAPO/KLOBUK IN OČALA
  3. OBLEČI SVETLA OBLAČILA
  4. PIJ DOVOLJ VODE IN JEJ SADJE
  5. POIŠČI SI SENCO
  6. IZOGIBAJ SE SONCU, KO JE NAJMOČNEJŠE

Kdaj pa vemo, da je sonce najmočnejše? Polona nam je pokazala kako se naša senca čez dan spreminja. Ko je sonce najbolj visoko, je naša senca najbolj kratka in takrat vemo, da se moramo sonca izogibati.
Tudi likovno smo ustvarjali. Naredili smo lutke sonca in pobarvali naše kape, ki nas bodo ščitile pred sončnimi žarki.

Ta dva tedna smo se naučili polno novih stvari, ki nam bodo v prihodnjih mesecih vsekakor prišle prav.

Za vrtec, Nataša in Polona