Pa smo jo le dočakali. Prireditev ob 40-letnici podružnične šole in vrtca Podmelec, seveda.

V šoli in vrtcu smo celo leto živeli in dihali z letnimi časi, saj smo si zamislili glasilo in prireditev z istim imenom, Letni časi. Zbirali smo prispevke in izdelke… in nastale so še ene pisane in bogate Podmelške smrkarije.

Glasilo je povezano s prireditvijo, ki je ravno tako potekala v znamenju letnih časov. Ker otroci že dolgo niso nastopali ali sploh še niso nastopali, jih je sprva malce skrbelo, ampak skrb je bila odveč. Otroci so se z veseljem pripravljali na nastop in potrpežljivo vadili dan za dnem. V četrtek pa so dvorano na Kneži napolnili številni gledalci. Vsak letni čas je napovedala ura z motivom le tega. Najmlajši otroci, Račke, so nam z jesenskimi pesmicami in plesom predstavili jesen. Nato so na oder stopile Žabice, ups, pingvini, ki so nas s svojim simpatičnim nastopom popeljali v hladnejši del leta, v čas zime. Pomlad so nam prvošolci in drugošolci pričarali s predstavitvijo pisanega sveta črk in besed, tretješolci in četrtošolci pa so nam s svojim nastopom že priklicali misli na poletje in počitnice. Prireditev so obogatili nastopi zbora PŠ Podmelec. Vsi nastopajoči so poželi velik aplavz in pohvale. Prireditev je krasila razstava likovnih izdelkov vseh otrok vrtca in šole ter razstava vseh glasil, izdanih do letošnjega leta.

Hvala vsem obiskovalcem, ki ste nam prisluhnili in ste nam s pohvalami dali vedeti, da se je ves trud splačal.

za vrtec Podmelec, Silvana