Otroci iz obeh skupin, smo se združili in skupaj preživljali dneve v vrtcu. V tem času smo izdelali “turistično” dekoracijo za knjižnico Cirila Kosmača v Tolminu. Na ogled smo postavili nekaj krajev, ki so vredni našega obiska, mi pa smo se vsak dan podali na odkrivanje kotičkov in idej, kam se podati na sprehod v naši okolici. Naši otroci vam sporočajo nekaj svojihugotovitev, kaj vse lahko počnete na Mostu na Soči in okolici:
– lahko skakaš iz mosta v Sočo,
– lahko gremo na sprehod v Modrej,
– lahko se kopamo v Soči,
– lahko se igraš na igralih v Modreju,
– lahko se kopaš v Idrijci,
– lahko greš k Selimu na sladoled,
– lahko se pelješ z vlakom,
– lahko se peljemo z ladjo Lucijo,
– lahko se pelješ s supom po jezeru,
– lahko se tunkaš v vodi,
– lahko greš peš na Log,
– lahko se igraš na šolskem igrišču,
– greš lahko na Modrejce na igrala,
– lahko hodiš ob jezeru,
– greš lahko s kolesom na Postajo, “ma ne sam”.

Res je, naša okolica nam nudi veliko izbire kako lahko preživimo dan in ni nam treba daleč.

Pripravili, Katja in Mateja