Skoči na glavno vsebino
September se še ni približal koncu, nam v skupini Račk pa se je zgodilo že toooooliko zanimivih stvari. Obiskali smo potujočo knjižnico, okrasili oglasno desko na Ilovici, izdelali rumene račke, ki krasijo našo garderobo, ogledali smo si kratko lutkovno predstavo Volk in Žabica v vrtcu in se veliko igrali zunaj na svežem zraku. Ker želimo medseboj zgraditi prijateljske vezi in postati ena velika Račja družina, smo spesnili tudi svojo himno, ki nas bo še bolj povezala skupaj.
 

Ena majhna račka v vrtec je prišla,
da bi se zabavala, risala in plesala,
z rumenim repkom migala.

Dve majhni rački v vrtec sta prišli,
da bi se zabavali,
tekali in gugali,
z majhnim kljunčkom ga-ga li.

Tri majhne račke v vrtec so prišle,
da bi se zabavale,
se po toboganu spuščale
s plavutkami pobrcale.

Štiri majhne račke v vrtec so prišle,
da bi se zabavale,
lepe knjige listale,
s perutkami pomahale.

Pet majhnih račk v vrtec je prišlo,
da bi se zabavalo,
s prijatelji objemalo,
s poljubčki vse zasipalo.

za vrtec Podmelec, Špela Krivec

 
 

Dostopnost